artesan asansör, logo
Anasayfa / Sedye Asansörü

Sedye Asansörü

Sedye Asansörü

Artesan Asansör | Elvan Mah. 1960 Sok. No:13/D Etimesgut /Ankara | 0312 264 09 88 | 0537 703 62 33

Tüm sedye asansörlerinizin asansör yönetmeliğine uygun olarak montajının yapılmasında Artesan Asansörü güvenle seçebilirsiniz.

Sedye Asansörü

Hastaneler çok katlı binalar olarak tasarlanmaktadır. Ağır hastaların sedye veya tekerlekli sandalye ile üst katlara çıkması oldukça zor olacaktır. Sedye asansörleri özellik hastane, sağlık ocakları, sağlık merkezleri, bakım evleri gibi yapılarda oldukça fazla tercih edilen asansör çeşididir. Hastane gibi sağlık kuruluşlarında sedye asansörü zorunluluğu bulunmaktadır. Gerekli denetimlerde sağlık kuruluşlarında sedye asansörünün olmaması kuruluşun kapanmasına kadar giden bir sürece sebep olabilmektedir. Bu yüzden özellikle sağlık kuruluşlarında sedye asansörünün olması büyük önem taşımaktadır. Sedye asansörlerini diğer asansörlerden ayıran özelliği hastaların daha konforlu, sağlıklı ve güvenli taşınmasıdır. Sedye asansörleri özellikle anti bakteriyel olması ve hijyen kurallarına uygun olması çok önem arz etmektedir.

 

Sedye asansörlerinde hastanın konforunun sağlanması için ışıklandırmaya, estetik gibi durumlara ayrıca önem verilmektedir. Sedye asansörlerinde diğer asansörlerden farklı olarak kabin içi tuşlar daha aşağıda bulunmaktadır. Aynı zamanda asansör girişlerinde ve çıkışlarında sedyenin girişini engellememek adına olabildiğince çarpma kirişleri az konulur. Sedye asansörleri 1600 kilodan 2500 kiloya kadar çıkabilmektedir. Kabinler en az bir sedye ve bir refakatçi sığacak büyüklükte tasarlanmaktadır. Artesan Asansör Sistemleri firmamız tüm bu saymış olduğumuz özellikleri sedye asansörü yönetmeliği gereğince uygun olarak tasarlanmaktadır. Sedye asansörü standardı koşullarına göre üretilen ve montajı yapılan sedye asansörlerimiz can ve mal güvenliğinizi üst düzeyde önemseyecektir. Sedye asansörü firmaları arasında yer alan Artesan Asansör Sistemleri firmamız ile en kaliteli ve güvenli asansöre sahip olabilirsiniz.

Artesan Asansör kurulum, montaj, arıza bakım, onarım için bilgi alabilirsiniz